[[ bannerText ]]

Prøve.no

Mange søkte om personlig bilskilt, få betalte.

75% sa nei takk etter at deres søknad om personlig bilskilt var innvilget.

Mange søkte om personlig bilskilt, få betalte.

Statens Vegvesen forteller at de så langt har behandlet 16 912 søknader om personlig bilskilt. De aller fleste av disse har blitt godkjent. Det er kun 262 søknader som har blitt avvist fordi bilskiltet ble vurdert til å være støtende.

Av de resterende søknadene har kun 4 188 valgt å betale regningen, og dermed få sitt personlige bilskilt. De andre har enten trukket søknaden, eller lat være å betale regningen. Det koster 9000 kr for et personlig bilskilt, og man får da retten til å bruke det i 10 år.

Blog jest kontynuowany poniżej tej reklamy

Egzamin teoretyczny na prawo jazdy

Czy wiesz, że połowa osób nie zdaje egzaminu teoretycznego? Tutaj możesz sprawdzić swoją wiedzę potrzebną do uzyskania prawa jazdy kategorii B i zobaczyć, jak jesteś przygotowany.

Wypróbuj za darmo

Nesten alle søknadene kom i løpet av de to første ukene etter ad den nye ordningen kom på plass. De siste månedene har det kommet inn mange færre søknader, 743 søknader i desember og kun 642 i november.

Wszystkie wpisy